Επιστημονικό Πρόγραμμα

Στο συνημμένο σύνδεσμο έχει αναρτηθεί το πρόγραμμα του Συνεδρίου.

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 28ου ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΟΠΩΡΟΚΗΠΕΥΤΙΚΩΝ

 

Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

 

14:00 – 19:00

Εγγραφή Συνέδρων

Porto Palace Hotel and Conference Center

Ανάρτηση όλων των Γραπτών Ανακοινώσεων (Posters)

Αίθουσα Grand Pietra Hall

19:00

Υποδοχή Συνέδρων

Porto Palace Hotel and Conference Center

(Γευστική δοκιμή οίνων Θεσσαλονίκης)

 

 

 

Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017

 

08:00 – 09:00

Εγγραφή Συνέδρων

Porto Palace Hotel and Conference Center

09:00 – 10:30

Έναρξη εργασιών Συνεδρίου

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

09:00 – 09:30

Προσφωνήσεις - Χαιρετισμοί

09:30 – 10:00

Εισηγητική Ομιλία

Αθ. Οικονόμου

Ελληνική Εταιρεία της Επιστήμης των Οπωροκηπευτικών: Ένα 50χρονο οδοιπορικό προσφοράς στην επιστήμη και στη γεωργική παραγωγή

 

10:00 – 10:30

Εισηγητική Ομιλία

Αθ. Τσαυτάρης

Η βελτίωση και παραγωγή πολ/κού υλικού των οπωροκηπευτικών στην γονιδιωματική, επί- και μέτα-γονιδιωματική εποχή

10:30 – 11:00

Διάλειμμα

 

 

11:00 – 13:00

Εισηγητικές ομιλίες Συνεδρίου

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Αθ. Μολασιώτης και Σ. Κουνδουράς

 

11:00 – 11:30

Ν. Κατής

Πιστοποιημένο πολλαπλασιαστικό υλικό οπωροκηπευτικών: Παρούσα κατάσταση και προτάσεις για τη βελτίωσή της

11:30 – 12:00

Η. Ελευθεροχωρινός

Διαχείριση ζιζανίων σε δενδρώδεις και θαμνώδεις καλλιέργειες

12:00 – 12:30

Λ. Σκαλτσούνης

Οι  φαρμακευτικές χρήσεις των φυτών

12:30 – 13:00

Π. Χατζηνικολάου

Ο ρόλος της έρευνας και καινοτομίας στον έξυπνο μετασχηματισμό του παραγωγικού συστήματος των οπωροκηπευτικών στην Ελλάδα

13:00 – 14:30

Γεύμα (Γευστική δοκιμή οίνων Χαλκιδικής)

 

 

 

14:30 – 16:30

1η Συνεδρία Δενδροκομίας

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Σ. Βέμμος και Κ. Χαρτζουλάκης

14:30 – 14:50

Εισηγητική Ομιλία

Γ. Νάνος

Ξηροί καρποί: τι γνωρίζουμε, τι πρέπει να μάθουμε

14:50 – 15:05

Π. Δρογούδη

Αγρονομικά και ποιοτικά χαρακτηριστικά 47 νέων ποικιλιών ροδακινιάς

15:05 – 15:20

Ι.Λ. Τσιρογιάννης, Ν. Μαλάμος, Π. Μπαρούχας, Π. Μπαλτζώη,    Κ. Φωτιά, Γ. Τενέδιος, Δ. Γιώτης, Ε. Κίττα, Ε. Τσουμάνη, Σ. Χήρας και Α. Χριστοφίδης

Αξιολόγηση εφαρμογής του συλλογικού συστήματος υποστήριξης αποφάσεων άρδεσης IRMA_SYS για την καλλιέργια ακτινιδιού

15:20 – 15:35

Σ. Τεστέμπασης, Γ. Τάνου, Α. Σαμαράς, Χ. Μυρεσιώτης, Α. Μολασιώτης και Γ. Καραογλανίδης

Μελέτη της επίδρασης αερίου όζοντος (Ο3) και 1-μεθυλοκυκλοπροπενίου (1-MCP) στην ανάπτυξη του μύκητα Penicillium expansum και στην παραγωγή πατουλίνης σε καρπούς μηλιάς με χρήση ’ομικών’ τεχνολογιών

15:35 – 15:50

Δ.Ε. Γκούμας, Ε. Τραντάς, Μ. Παγουλάτου, Ε. Μπαλαντινάκη, Β. Σαμαριτάκης, Π. Ψειροφονιά και Κ. Φωτάκης

Επισκόπηση για την παρουσία του βακτηρίου καραντίνας Xylella fastidiosa σε ελαιώνες στην περιφέρεια Κρήτης

15:50 – 16:05

E. Ζήκος, Χρ. Χατζησαββίδης, Α. Χυτήρη, Β. Χουλιάρας, Μ. Tασιούλα-Μάργαρη και Α. Μπαδέκα

Επίδραση εκχυλισμάτων φυκιών και βορίου στην παραγωγικότητα, την ποιότητα του ελαιολάδου και την θρεπτική κατάσταση της ελιάς (Olea europaea L.)

16:05 – 16:20

Α. Τσαφούρος, Ε. Ντάνος και Π.Α. Ρούσσος

Επίδραση του ERGER στη διακοπή του ληθάργου των οφθαλμών ακτινιδιάς, στην παραγωγή και στα ποιοτικά χαρακτηριστικά των καρπών

 

 

14:30 – 16:30

1η Συνεδρία Λαχανοκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Ε. Γουμενάκη και Α. Αλεξόπουλος

14:30 – 14:50

Εισηγητική Ομιλία

Δ. Σάββας και Γ. Ντάτση

Παραγωγή τομάτας στην Ελλάδα και διεθνώς: Μία επίκαιρη ματιά στο γενετικό υλικό, τις σύγχρονες καλλιεργητικές τεχνικές και τις τάσεις στην αγορά

14:50 – 15:05

Α. Ασημακοπούλου, Ι. Σάλμας, Ν. Κουνάβης, Α.Ι. Μπάστας,  Β. Μιχοπούλου, Ε. Μιχαήλ και Π. Καλογερόπουλος

Επίδραση του γενοτύπου και της μορφής αζώτου του θρεπτικού διαλύματος στην αύξηση και θρέψη φυτών λαχανίδας kale (Brassica oleraceae L. var. acephala)

15:05 – 15:20

Ε. Γουμενάκη, Δ. Παπαδημητρίου και J. Barnes

Ημερήσια διακύμανση της ευαισθησίας των φυτών στο τροποσφαιρικό όζον

15:20 – 15:35

Α. Κουκουνάρας, Κ. Νικολούδης, Σ. Στιβακτάκης, Σ. Κώστας, Ε. Πατέλλου και Α. Κανελλής

Αγρονομικός, μορφολογικός και μετασυλλεκτικός χαρακτηρισμός ελληνικών γονότυπων τομάτας

15:35 – 15:50

T. Ouzounis, E. Heuvelink, Y. Ji, H. Schouten, R. Visser και L. Marcelis

Φαινοτυπικά χαρακτηριστικά 40 γονότυπων ντομάτας υπό εφτά διαφορετικές μεταχειρίσεις φωτεινών πηγών ημιαγωγών εκπεμπόμενης φωτεινής ακτινοβολίας (LEDs)

15:50 – 16:05

Ν. Πολύζος, Γ. Φάσου, Β. Παπασωτηρόπουλος, Σ. Πετρόπουλος, Φ. Σανταρόζα, Φ. Λάμαρη και Π. Μπεμπέλη

Προκαταρκτικά αποτελέσματα μελέτης ποικιλότητας τοπικών πληθυσμών σκόρδου (Allium sativum L.)

16:05 – 16:20

Γ. Γεωργιόπουλος, Δ. Σταματέλος, Α. Αλεξόπουλος, Ι. Καραπάνος και Κ. Ακουμιανάκης

Επίδραση της εποχής σποράς στην ανάπτυξη και παραγωγή αδραλίδας (Hymenonema graecum) και ασκόλυμου (Scolymus hispanicus)

16:30 – 17:00

Διάλειμμα

 

 

17:00 – 19:00

1η Συνεδρία Αμπελουργίας

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Ν. Νικολάου και Κ. Μπινιάρη

17:00 – 17:20

Εισηγητική Ομιλία

J.-P. Roby

The terroir: Definition, measurement and management

17:20 – 17:35

Γ. Μερκουρόπουλος, Ι. Γανόπουλος, Α. Ντούλης, Ν. Νικολάου και Φ. Μυλωνά

Γενετική διερεύνηση του μοσχάτου χαρακτήρα σε 128 ποικιλίες της αμπέλου (Vitis vinifera L.)

17:35 – 17:50

Σ. Μιχαηλίδου, Ν. Νικολάου και Α. Αργυρίου

Αλληλούχιση του γονιδιώματος της ποικιλίας της αμπέλου ‘Ξινόμαυρο’ (Vitis vinifera L.)

17:50 – 18:05

Α. Μπαλαφούτης, Ε. Χόρτη, Ε. Αναστασίου, Γ. Κοτσερίδης, Σ. Καλλίθρακα, Σ. Κουνδουράς και Σ. Φουντάς

Εφαρμογή της αμπελουργίας ακριβείας για την εκτίμηση της χωρικής μεταβλητότητας σε επίπεδο αγρού στη σύσταση σταφυλιών και οίνων

18:05 – 18:20

Γ. Κουφός, Θ. Μαυρομμάτης, Σ. Κουνδουράς και G.V. Jones

Διερεύνηση της τάσης της ποιότητας του ελληνικού οίνου κατά τα τελευταία 15 χρόνια και της σχέσης της με τις αλλαγές των κλιματικών συνθηκών

18:20 – 18:35

Ε. Κονταξάκης, Δ.Ε. Γκούμας, Δ. Λυδάκης, Ν. Μπουνάκης και Ι. Φυσαράκης

Διερεύνηση των πιθανών αιτιών της «σκουριάς» των ραγών σε επιτραπέζια σταφύλια

18:35 – 18:50

Ι. Δασκαλάκης και Κ. Μπινιάρη

Διερεύνηση του ρόλου της καταλάσης και του υπεροξειδίου του υδρογόνου στη διακοπή του ληθάργου της ποικιλίας αμπέλου ‘Prime’ (Vitis vinifera  L.) με την εφαρμογή τριών διαφορετικών σκευασμάτων

 

 

 

 

17:00 – 19:00

1η Συνεδρία Ανθοκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Αθ. Οικονόμου και Α. Ακουμιανάκη – Ιωαννίδου

17:00 – 17:20

Εισηγητική Ομιλία

Θ. Μπαρτζάνας

Τεχνικές και τεχνολογίες παραγωγής κηπευτικών και ανθοκομικών προϊόντων σε ελεγχόμενες συνθήκες

17:20 – 17:35

Λ. Τασούλα, Μ. Παπαφωτίου και Γ. Λιακόπουλος

Διακυμάνσεις φυσιολογικών παραμέτρων των Convolvulus cneorum και Origanum dictamnus υπό την επίδραση υδατικής καταπόνησης και διαφορετικού υποστρώματος σε συνθήκες φυτοδώματος

17:35 – 17:50

Μ. Ζωγράφου και Χ.Λύκας

Παράγοντες που επηρεάζουν την απελευθέρωση θρεπτικών στοιχείων από CRF λιπάσματα και πρόβλεψη της συγκέντρωσής τους σε υδατικά διαλύματα

17:50 – 18:05

Σ. Κώστας, Σ. Χατζηλαζάρου, Α. Οικονόμου, Ε. Χατζηλουκάς, M. Αγγελάκη και Α.K. Κανελλής

Συσχέτιση μοριακών δεικτών ISSR με τη ριζοβολία μοσχευμάτων του Cistus creticus

18:05 – 18:20

Μ. Τρίγκα και Μ. Παπαφωτίου

Διερεύνηση του in vitro πολλαπλασιασμού του Anthyllis barba-jovis από νεανικά φυτά

18:20 – 18:35

Α. Ν. Μαρτίνη και Μ. Παπαφωτίου

Διερεύνηση του μικροπολλαπλασιασμού των μεσογειακών ξηρόφυτων Thymelaea hirsuta καιThymelaea tartonraira ssp. tartonraira

18:35 – 18:50

Σ. Χατζηλαζάρου, Α. Ξενιτίδου, Σ. Κώστας και Α. Οικονόμου

Επίδραση του τρόπου εφαρμογής του Κ-ΙΒΑ στη ριζοβολία μοσχευμάτων βιβούρνου χιονόσφαιρα (Viburnum opulus) και μεταβολή των υπεροξειδασών κατά τη διάρκεια αυτής

 

 

 

Συνεδρίες Γραπτών Ανακοινώσεων (Posters)

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

 

 

 

 

Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017

 

 

09:00 – 11:00

2η Συνεδρία Λαχανοκομίας

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Α. Σιώμος και Κ. Ακουμιανάκης

09:00 – 09:20

Εισηγητική Ομιλία

Α. Elia

Production systems for growing bay-leaf vegetables: The Italian experience

09:20 –09:35

Δ. Σάββας, Κ. Τσοπελόπουλος,  Σ. Φιλοπούλου, Χ. Βούρδας, Μ. Χατζηγιακουμής, Π. Παναγή, Ν. Φανουράκης, Α. Ροπόκης και Γ. Ντάτση

Διαφορές στον τρόπο ανοχής στην αλατότητα μεταξύ αυτοφυών και εμβολιασμένων υβριδίων τομάτας και η σημασία τους για τη μοντελοποίηση της συσσώρευσης NaCl σε κλειστό υδροπονικό σύστημα

09:3509:50

Γ. Σαλάχας, Δ. Σάββας, Π. Μπαρούχας, Π. Ταραντίλλης, Σ. Α. Μπάρλα, Π. Κουτσούμπας και Γ. Καπότης

Αποδόσεις και ποιοτικά χαρακτηριστικά φυτών καλλιεργούμενων σε σύστημα αεροπονίας

09:50 – 10:05

Γ.Ε. Καπότης, Β. Παπασωτηρόπουλος, Ε. Ψαθά, Χ. Μπλαχούρα και Γ. Σαλάχας

Αξιολόγηση υβριδίων κολοκυθιού (Cucurbita pepo L.) σε συνθήκες χαμηλών θερμοκρασιών κατά τη χειμερινή περίοδο σε καλλιέργεια υπό κάλυψη στη Δυτική Ελλάδα

10:05 – 10:20

Α. Ροπόκης, Γ. Ντάτση, Π. Γιαγτζόγλου, Ν. Κατσούλας, Κ. Κίττας και Δ. Σάββας

Εκτίμηση της απορρόφησης θρεπτικών στοιχείων σε διαφορετικές ποικιλίες καθώς και μεταξύ αυτόρριζων και εμβολιασμένων φυτών ίδιας ποικιλίας πιπεριάς καλλιεργούμενης σε κλειστό υδροπονικό σύστημα

10:20 – 10:35

Γ. Ντάτση, Μ. Βλάχου, Χ. Βροντάνη, Ε. Ριζοπούλου, Χ. Φωτιάδης, Α. Ροπόκης, Α. Ταμπακάκη και Δ. Σάββας

Επίδραση διαφορετικών στελεχών αζωτοδεσμευτικών βακτηρίων και μειωμένης παροχής αζώτου στην ανάπτυξη και την βιολογική αζωτοδέσμευση σε υδροπονική καλλιέργεια αμπελοφάσουλου

10:35 – 10:50

Δ.-X. Ακτσόγλου, Ε. Σάρρου, Δ. Κασαμπαλής, Π. Τσουβαλτζής  και Π. Χατζοπούλου

Η επίδραση της προσθήκης διαλύματος αμινοξέων στο θρεπτικό διάλυμα υδροπονικής καλλιέργειας μέντας (Mentha × piperita Sm.) και δυόσμου (Mentha spicata L.) στην απόδοση, την ποιότητα και τα κυριότερα συστατικά του αιθέριου ελαίου

09:00 – 11:00

2η Συνεδρία Δενδροκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Π. Δρογούδη και Π. Ρούσος

09:00 – 09:20

Εισηγητική Ομιλία

Κ. Χαρτζουλάκης

Άρδευση δενδρωδών καλλιεργειών: Σχεδιασμός και καινοτόμες τεχνικές

 

09:20 – 09:35

Κ. Σαλμάς, Κ. Κυριάκου, Α. Λάνταβος και Α. Πατάκας

Πιστοποίηση γεωγραφικής προέλευσης αγροτικών προϊόντων με τη χρήση αναλογίας σταθερών ισοτόπων

 

09:35 – 09:50

Ε. Καραγιάννης, Μ. Μιχαηλίδης και Α.Μολασιώτης

Φυσιολογική και ευρείας κλίμακας μοριακή ανάλυση του επιφανειακού εγκαύματος των μήλων (Malus domestica Borkh)

 

09:50 – 10:05

Μ. Καυκαλέτου, Κ. Φασσέας και Ε. Τσαντίλη

Μετασυλλεκτικές επιδράσεις του αιθυλενίου και του 1-MCP στο κυτταρικό τοίχωμα των πράσινων ελιών ‘κονσερβολιάς’

10:05 – 10:20

Μ. Χριστόπουλος, Μ. Καυκαλέτου και Ε. Τσαντίλη

Απλή μετα–συλλεκτική μέθοδος για αύξηση αντιοξειδωτικών σε σπέρματα καρυδιών με βάση την ενεργοποίηση του μεταβολισμού των φαινυλοπροπανοειδών

10:20 – 10:35

Μ. Καυκαλέτου, Μ. Χριστόπουλος, Σ. Κόλλιας και Ε. Τσαντίλη

Επίδραση ελεγχόμενων ατμόσφαιρων σύντομης διάρκειας με υψηλό CO2 και χαμηλό O2 στην ποιότητα νωπών γκότζι μπέρρις (Lycium barbarum L.) κατά τη συντήρηση σε απλή ψύξη

10:35 – 10:50

Ε. Σταματελοπούλου και Σ. Αγριοπούλου

Πρόσφατες εξελίξεις στις νέες τεχνολογίες επέκτασης του χρόνου διατήρησης των νωπών τεμαχισμένων φρούτων και λαχανικών

11:00 – 11:30

Διάλειμμα

 

 

 

 

11:30 – 13:00

1η Συνεδρία Αρχιτεκτονικής Τοπίου

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Ι.Α. Τσαλικίδης και Μ. Παπαφωτίου

11:30 – 11:50

Εισηγητική Ομιλία

Ε. Παγκάλου

ΚΠΙΣΝ Πάρκο Σταύρος Νιάρχος - Μεταμορφώσεις ενός τόπου

 

11:50 – 12:05

Μ. Παπαφωτίου, Η. Κανέλλου και Γ. Οικονόμου

Ολοκληρωμένος σχεδιασμός και διαχείριση της βλάστησης αρχαιολογικών χώρων με στόχο την προστασία των μνημείων και την ανάδειξη του ιστορικού τοπίου

12:05 – 12:20

Μ. Παπαφωτίου, Η. Κανέλλου, G. Marco Martinez και Α. Πετροχείλου

Σχεδιαστική πρόταση βελτίωσης της λειτουργικότητας και της αισθητικής του αρχαιολογικού χώρου Κολώνα Αίγινας με τη χρήση αυτοφυών φυτικών ειδών

12:20 – 12:35

Όλ. Μπακιρτζή, Χ. Γεωργακοπούλου-Βογιατζή, Δ. Βογιατζής και Ε. Ματζίρης

Βοτανολογικά δεδομένα και ιστορική ταυτότητα του πάρκου της ΧΑΝΘ στην Θεσσαλονίκη

 

12:35 – 12:50

Δ. Καραλέξης, Ε. Αθανασιάδου και Ι.Α. Τσαλικίδης

Το Τοπίο του Δρόμου (Streetscapes). Ένα Δίκτυο Πολιτιστικών Διαδρομών στην Άνω Πόλη Θεσσαλονίκης

11:30 – 13:00

1η Συνεδρία Μελισσοκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Α. Θρασυβούλου και Χ. Τανανάκη

11:30 – 11:50

Εισηγητική Ομιλία

Α. Θρασυβούλου

Οι έξυπνες επινοήσεις των φυτών για την προώθηση της σταυροεπικονίασής τους

11:50 – 12:05

Φ. Παπαδοπούλου, Χρ. Τανανάκη, Γ. Γκόρας και Α. Θρασυβούλου

Αποτελεσματικότητα και μελισσοτοξικότητα του οξαλικού οξέος στη χρήση ενάντια του ακάρεος Varroa destructor Anderson & Trueman

12:05 – 12:20

Λ.Χ. Παπαγιάννης, Γ. Μάρκου και Α. Αγγέλου

Ιολογικές ασθένειες της μέλισσας στην Κύπρο

12:20 – 12:35

Χ. Τανανάκη και Α. Θρασυβούλου

Η πρόπολη ως μελισσοκομικό προϊόν: εποχιακές διακυμάνσεις, σύσταση και ιδιότητες

12:35 – 12:50

Β. Λιόλιος, Χ. Τανανάκη, Δ. Κανέλης, Μ. Ροδοπούλου, και Α. Θρασυβούλου

Διερεύνηση της επίδρασης της βοτανικής και γεωγραφικής προέλευσης στη σύνθεση λιπαρών οξέων της συλλεγόμενης από τις μέλισσες γύρης (Apis mellifera L.)

12:50 – 13:05

Ν. Αργενά, Χ. Τανανάκη, Γ. Γκόρας, Α. Θρασυβούλου και Γ. Μπρούμας

Συλλογή και ποιοτική διερεύνηση του δηλητηρίου της μέλισσας (Apis mellifera L. Macedonica)

13:00 – 14:30

Γεύμα (Γευστική δοκιμή οίνων Πιερίας)

 

 

14:30 – 16:30

3η Συνεδρία Δενδροκομίας

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Γ. Νάνος και Χ. Χατζησαββίδης

14:30 – 14:50

Εισηγητική Ομιλία

G. Costa

Fruit thinning: evolution of the methods as related to the objective, specie and market demands

14:50 – 15:05

Ε. Τσορμπατσίδης, Ε. Βυσίνη και Θ. Παπανικολόπουλος

Ανάπτυξη προγράμματος γενετικής βελτίωσης ποικιλιών φράουλας στην Ελλάδα

15:05 – 15:20

Π. Δρογούδη

Αγρονομικά και ποιοτικά χαρακτηριστικά 18 νέων ποικιλιών νεκταρινιάς

15:20 – 15:35

Κ. Μελέτης, Σ. Βέμμος και Ι. Παπαδάκης

Συγκριτική μελέτη ποιοτικών χαρακτηριστικών σε τρεις γενότυπους ροδιάς (Punica granatum)

15:35 – 15:50

Ε. Τσορμπατσίδης και Θ. Παπανικολόπουλος

Η καλλιέργεια υπέρ-πρώιμων ροδάκινων στην Ελλάδα

15:50 – 16:05

Μ. Μιχαηλίδης, Ε. Καραγιάννης και Α. Μολασιώτης

Τεχνολογική και φυσιολογική μελέτη του σχισίματος των κερασιών

16:05 – 16:20

B. Kαββαδίας, M. Παπαδοπούλου, Ε. Βαβουλίδου, Σ. Θεοχαρόπουλος, Σ. Ρέππας, Γ. Μιχαλόπουλος και Γ. Κόκκινος

Επίδραση εναλλακτικών καλλιεργητικών πρακτικών στη κατανομή της οργανικής ουσίας και των θρεπτικών στοιχείων στο έδαφος του ελαιώνα

14:30 – 16:30

3η Συνεδρία Λαχανοκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Δ. Σάββας και Α. Λιόπα-Τσακαλίδη

14:30 – 14:50

Εισηγητική Ομιλία

Α. Κανελλής

Εμπλουτισμός οπωροκηπευτικών με χημειοπροληπτικές ουσίες: ο ρόλος της βιοτεχνολογίας και της φυσικής βιοποικιλότητας

14:50 – 15:05

Καλαϊτζής, Π. Περράκης, Α. Κροκιδά, Α. Bita, E. Γιαννούτσου, Ε. Σωτηρίου, Π. Αποστολάκος, Π. Μπλαζάκης, Κ. Αρχοντάκης, Σ. Bouzayen, M. Chevalier, C.Emam, E. Mekkaoui, Κ. Ghorab, A. Καλουδάς και D. Thabet

Η υδροξυλάση 4 της προλίνης 3 εμπλέκεται στη ρύθμιση των προγραμμάτων αύξησης και ανάπτυξης καρπών ντομάτας (Solanum lycopersicum)

15:05 – 15:20

Α.Χ. Γεωργιάδου, Π. Καραολιά, Κ. Μιχαήλ, Δ. Φάττα-Κάσινου, Μ. Κυριάκου, Β. Φωτόπουλος και Α. Χρίστου

Η επίδραση ενεργών φαρμακευτικών ενώσεων σε καρπούς τομάτας

15:20 – 15:35

Σ.Α. Πετρόπουλος, Â. Fernandes, L. Barros και I.C.F.R. Ferreira Αξιολόγηση των ποιοτικών χαρακτηριστικών ελληνικών και ξενικών ποικιλιών μπάμιας σε σχέση με το μέγεθος του καρπού

15:35 – 15:50

Δ. Κασαμπαλής, Π. Τσουβαλτζής, Α.Σ. Σιώμος και Α.Κ. Γκέρτσης

Αξιολόγηση της ποιότητας καρπών πεπονιού με μη καταστρεπτικές μεθόδους

15:50 – 16:05

Π. Καλοζούμης, Δ.Α. Ισχυρόπουλος, Δ. Σάββας, Δ. Υφαντόπουλος, Ν. Ντούλας και Π.Α. Νεκτάριος

Επίδραση του βάθους υποστρώματος και του είδους λίπανσης στην ανάπτυξη μαρουλιού σε φυτεμένο δώμα

16:05 – 16:20

Δ.Α. Ισχυρόπουλος, Π. Καλοζούμης, Δ. Σάββας, Ν. Ντούλας και Π.Α. Νεκτάριος

Παραγωγή τομάτας ως αστικής τροφής σε φυτεμένα δώματα με διαφορετικό βάθος υποστρώματος και χρησιμοποιώντας διαφορετικά είδη λίπανσης

16:30 – 17:00

Διάλειμμα

 

 

17:00 – 18:30

1η Συνεδρία Αρωματικών – Φαρμακευτικών Φυτών

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

Προεδρείο: Δ. Χατζηπαύλου-Λίτινα και Χ. Δόρδας

17:00 – 17:20

Εισηγητική Ομιλία

Ε. Μαλούπα

Από την εφαρμοσμένη έρευνα στην οικονομική ανάπτυξη: η περίπτωση των Αρωματικών και Φαρμακευτικών φυτών

17:20 – 17:35

Κ. Γρηγοριάδου και Ε. Μαλούπα

Πρωτογενής παραγωγή αρωματικών / φαρμακευτικών φυτών στην Ελλάδα: καινοτομία, προβλήματα και προοπτικές

17:35 – 17:50

Π. Χατζοπούλου, Ν. Τσιβελίκα και Ε. Σάρρου

Ελληνικά αρωματικά φαρμακευτικά φυτά: από τη βιοποικιλότητα στα τελικά προϊόντα

17:50 – 18:05

Χ. Μυλωνάς, Ε. Σκουφογιάννη και Ν. Δαναλάτος

Επίδραση περιβαλλοντικών παραγόντων στην παραγωγή του τσαγιού (Sideritis raeseri) στην περιοχή Βρύναινα Ν. Μαγνησίας

18:05 – 18:20

Ε. Σκουφογιάννη, Α. Σολωμού, Φ. Καμπερλλάρι και Ν. Δαναλάτος

Η δυναμική του πληθυσμού αυτοφυών ποωδών φυτών σε βιολογική καλλιέργεια φασκόμηλου (Salvia officinalis L.) στην κεντρική Ελλάδα

17:00 – 18:30

2η Συνεδρία Αμπελουργίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Ε. Ζιώζιου και Γ. Κοτσερίδης

17:00 – 17:20

Εισηγητική Ομιλία

Γ. Κοτσερίδης

Αποκτώντας γνώση για την επίδραση της δρυός στο άρωμα και γεύση των οίνων και των αποσταγμάτων στεμφύλων

17:20 – 17:35

 

Σ. Θεοχάρης, Ε. Ζιώζιου, Ν. Νικολάου και Σ. Κουνδουράς

 

Η επίδραση του υποκειμένου στη φυσιολογία και στα ποιοτικά χαρακτηριστικά της παραγωγής της ποικιλίας 'Ξινόμαυρο' (Vitis vinifera L.)

17:35 – 17:50

Μ. Σταυρακάκη, Κ. Μπινιάρη, Ι. Δασκαλάκης και Δ. Μπούζα

Συγκριτική μελέτη της περιεκτικότητας σε πολυφαινόλες και αντιοξειδωτικές ουσίες στο φλοιό των ραγών σε διάφορους βιότυπους της ποικιλίας ‘Κορινθιακή σταφίδα’ (Vitis vinifera L.)

17:50 – 18:05

Σ. Κωνσταντίνου, A.M. Gomez-Caravaca, Β. Γούλας, A. Segura-Carretero, Σ. Κουνδουράς και Γ. Μαγγανάρης

Μελέτη της πολυφαινολικής σύστασης των κυπριακών ποικιλιών ‘Ξυνιστέρι’ και ‘Μαύρο’ που προορίζονται για την παραγωγή «Κουμανδαρίας». Συγκριτική μελέτη εναλλακτικών τεχνικών αφυδάτωσης

18:05 – 18:20

Σ. Πετρόπουλος, Α. Κανελοπούλου, Σ. Κουνδουράς, Ι. Παρασκευόπουλος, Γ. Κοτσερίδης και Σ. Καλλίθρακα

Χαρακτηρισμός της δομής των προανθοκυανιδινών των ραγών και του οίνου της ποικιλίας ‘Αγιωργίτικο’ (Vitis vinifera L.) από διαφορετικές περιοχές της Νεμέας

Συνεδρίες Γραπτών Ανακοινώσεων (Posters)

Αίθουσα: Grand Pietra Hall

19:00 – 20:00

Γενική Συνέλευση των Μελών της Ελληνικής Εταιρείας της Επιστήμης των Οπωροκηπευτικών

Αίθουσα: Timber Hall 1

 

     

 

Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2017

 

 

08:45 – 18:30

Εκπαιδευτική Εκδρομή

Τεχνική επίσκεψη (εγκαταστάσεις Venus growers ή Agris), ξενάγηση στο κτήμα Κυρ-Γιάννη στο Γιαννακοχώρι Νάουσας, γεύμα στον Αγ. Νικόλαο Νάουσας (Γευστική δοκιμή οίνων Νάουσας και Αμυνταίου)

 

 

21:00

Επίσημο Δείπνο

Αίθουσα Grand Pietra Hall

(Γευστική δοκιμή οίνων Δράμας και Καβάλας)

 

 

Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2017

 

09:00 – 10:30

4η Συνεδρία Δενδροκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Ν. Καβρουλάκης και Α. Πατάκας

09:00 – 09:15

Παρουσίαση Χορηγών

09:15 – 09:30

Γ. Ψαρράς, Γ. Κουμπούρης, Ε. Μπαρμποπούλου, Ν. Διγαλάκη και Μ. Δαρειώτη

Μελέτη της εφαρμογής σκευάσματος αμινοξέων (ΑΜΙΝΟ-16®) στην ανθοφορία, καρποφορία και παραγωγή της ελιάς (cv. ‘Κορωνέικη’)

 

09:30 – 09:45

Σ. Πυρώτης, Μ. Μιχαηλίδης, Ε. Καραγιάννης, Μ. Παπαοικονόμου και A. Μολασιώτης

H επίδραση του Carpophos®Ε2DA στη βελτίωση του ερυθρού χρώματος και της συνεκτικότητας σε μήλα Fuji

09:45 – 10:00

Ν. Τσερλικάκης, Τ. Γεωργουδάκη και Γ. Νάνος

Διαφορές στα βλαστικά και αναπαραγωγικά χαρακτηριστικά των ποικιλιών φιστικιάς ‘Νυχάτη’ και ‘Ποντίκη’

10:00 – 10:15

Θ. Χατζηστάθης, Α. Μολασιώτης, Ε. Παπαϊωάννου και Ε. Σάρρου

Το σχήμα διαμόρφωσης της ροδιάς επηρεάζει τη στοματική αγωγιμότητα των φυτών αλλά όχι τη θρέψη τους

 

10:15 – 10:30

Α. Τσαφούρος και Π. Ρούσσος

Επίδραση διαφόρων κυτοκινινών στην in vitro βλαστογένεση του υποκειμένου κερασιάς Krymsk 5®

 

 

 

 

 

09:00 – 10:30

4η Συνεδρία Λαχανοκομίας

Αίθουσα: Timber Hall 2

Προεδρείο: Π. Τσουβαλτζής και Γ. Ντάτση

09:00 – 09:15

Κ. Κίττας, Ν. Κατσούλας, Θ. Μπαρτζάνας και Ε. Κίττα

Τεχνολογίες και τεχνικές για αειφορική παραγωγική κηπευτικών σε θερμοκήπια

09:15 –09:30

Α. Καραμανώλη, Φ. Βουζουκλά, Α. Aιναλίδου και Δ. Βώκου

Επίδραση εδαφικών μιγμάτων αρωματικών φυτών στον μεταβολισμό και την ανάπτυξη σποροφύτων τομάτας

09:30 – 09:45

Γ.-Μ. Ντεβέ, Η. Αυδίκος, Α. Αποστολοπούλου, Ρ. Ταγιάκας, Μ. Κούτσικα – Σωτηρίου, Α. Τράκα - Μαυρωνά, Ε. Μαλούπα και Α. Μαυρομάτης

Αξιολόγηση ανασυνδυασμένων σειρών και εκτίμηση της ετέρωσης σε υβρίδια τομάτας (Solanum lycopersicum)

09:45 – 10:00

Α. Τσάμπαλλα, Α. Ξανθοπούλου, Ι. Γανόπουλος, Αθ. Τσαυτάρης, Φ. Αραβανόπουλος, Ε. Νιάνιου-Ομπεϊντάτ και Π. Μαδέσης

Η επίδραση του εμβολιασμού στην ποιότητα του καρπού των λαχανικών

10:00 – 10:15

Δ. Υφαντόπουλος, Γ. Ντάτση, Α. Καρκάνης, Δ. Μπιλάλης και Δ. Σάββας

Επίδραση της αμειψισποράς με ψυχανθή κηπευτικά και της βιολογικής αζωτοδεύσμευσης σε συμβατική και βιολογική καλλιέργεια λάχανου

10:15 – 10:30

Α. Αποστολοπούλου, Η. Αυδίκος, Γ.Μ. Ντεβέ, Ρ. Ταγιάκας, Μ. Ηρακλή,  Δ.Χ. Ακτσόγλου, Π. Τσουβαλτζής και Α. Μαυρομάτης

Μελέτη της επίδρασης του γενότυπου ανασυνδυασμένων σειρών τομάτας (Solanum lycopersicum) και των αναδομημένων υβριδίων τους σε χαρακτηριστικά ποιότητας των εδώδιμων καρπών

10:30-10:45

Ε.Φ. Στρατή, Β.Ι. Σινάνογλου, Π. Ζουμπουλάκης, A. Κουλόπουλος, και A. Kαυγά: 

Πειραματική καλλιέργεια πιπεριάς σε θερμοκήπια χαμηλής ενεργειακής κατανάλωσης. Μία διεπιστημονική προσέγγιση

 

 

10:30 – 11:00

Διάλειμμα

 

 

11:00 – 13:00

3η Συνεδρία Αμπελουργίας

Αίθουσα: Timber Hall 1

Προεδρείο: Δ. Πετούμενου και Δ. Τάσκος

11:00 – 11:15

Παρουσίαση Χορηγών

 

11:15 – 11:30

Σ. Πετρόπουλος, Κ. Μπακασιέτας, L. Audeguin, C. Sereno, T. Lacombe και J.M. Boursiquot

Τεχνολογική και οργανοληπτική αξιολόγηση ορισμένων κλώνων των γηγενών οινοποιήσιμων ποικιλιών αμπέλου ‘Μοσχοφίλερο’ και ‘Ξινόμαυρο’ (Vitis vinifera L.)

11:30 – 11:45

Σ. Ιακωβίδου, Σ. Μιχαηλίδου, Ε. Ζιώζιου, Σ. Κουνδουράς, Α. Αργυρίου και Ν. Νικολάου

Αμπελογραφική και γενετική ταυτοποίηση μερικών ελληνικών ποικιλιών της αμπέλου (Vitis vinifera L.)

11:45 – 12:00

Ν. Θεοδώρου, Ν. Νικολάου, Ε. Ζιώζιου και Σ. Κουνδουράς

Επίδραση της υδατικής δίαιτας στην πυκνότητα και ορισμένα μορφολογικά χαρακτηριστικά των στοματίων των φύλλων σε ορισμένες ερυθρές ποικιλίες αμπέλου (Vitis vinifera L.) διαφορετικής γεωγραφικής προέλευσης

12:00 – 12:15

Δ. Τάσκος, Ε. Ζιώζιου, Ν. Νικολάου και Σ. Κουνδουράς

Η αζωτούχος θρέψη επηρεάζει την ισοτοπική αναλογία σταθερών ισοτόπων του άνθρακα (δ13C) στα φυτά της αμπέλου

12:15 – 12:30

Κ. Ε. Νικολάου

Επίδραση του αζώτου στους δευτερογενείς μεταβολίτες των ραγών

12:30 – 12:45

Δ. Πετούμενου, Σ. Ξυράφης και Γ. Ταβατίδης

Επίδραση της εφαρμογής πινολίνης και του πρώιμου ξεφυλλίσματος στην ποιότητα της σταφυλής και του οίνου της ποικιλίας ‘Σαββατιανό’ (Vitis vinifera L.)

 

 

11:00 – 12:30

2η Συνεδρία Αρχιτεκτονικής Τοπίου

Αίθουσα: Timber Hall 2

Προεδρείο: Ι.Α. Τσαλικίδης και Α. Ακουμιανάκη-Ιωαννίδου

 

11:00 – 11:15

 

Α. Ζώτου και Α. Ακουμιανάκη-Ιωαννίδου

Τα μονοπάτια ως φορείς ιστορικών, πολιτισμικών και αρχιτεκτονικών στοιχείων του τοπίου: Η κυκλική διαδρομή της Παλαιόπολης Άνδρου

11:15 – 11:30

Ε. Βούτα, Ι. Εμμανουήλ, Δ. Κουίνογλου, Χ. Τανάκης, Φ. ΧαραλάμπουςΕ. Σταματοπούλου, Ε. Ιορδανίδου, Γ. Καλάθια, Χ. Κασαμπαλής, Κ. Κατσακιώρη, Φ. Λαζούδης, Ν. Ορφανίδης, Γ. Παπαϊωάννου, Ε. Σειρά, Δ. Στεφανίδου, Ο. Τσίντζουρα, Ε. Αθανασιάδου, Μ. Λιονάτου, Ε. Χαραλαμπίδης, Β. Χαριστός και Ι. Τσαλικίδης

Τοπία οικολογίας, έρευνας και εκπαίδευσης. Η περίπτωση του Αγροκτήματος ΑΠΘ

11:30 – 11:45

Ε. Χαραλαμπίδης, Β. Χαριστός, Μ. Λιονάτου και Ι. Τσαλικίδης

Δημιουργία ολοκληρωμένου δικτύου πράσινων υποδομών: ενεργοποίηση αδρανών δημόσιων ελεύθερων χώρων για την αειφόρο ανασυγκρότηση του ελληνικού αστικού τοπίου μέσω της χρήσης γεωχωρικών δεδομένων GIS και παραμετρικού σχεδιασμού

11:45 – 12:00

Μ. Λιονάτου

Περί  πόλης και «αστικού –περιαστικού πρασίνου». Νομοθετικές  και  Πολεοδομικές  διατάξεις

12:00 – 12:15

Α. Τσαγκούρη, Ε. Αθανασιάδου και Ι.Α. Τσαλικίδης

Σχεδιασμός Τοπίου Αστικών Ρεμάτων. Η περίπτωση του πάρκου «Νησάκι» στα Τρίκαλα

12:15 - 12:30

Γ. Κοτσίρης, Α. Ανδρουτσόπουλος, Ε. Πολυχρόνη, Π.Α. Νεκτάριος 

Δυνατότητες εξοικονόμησης ενέργειας για θέρμανση και ψύξη σε σχολεία της Αττικής

 

       


  

  

 

 

 

 

 

 

Additional Files

Στοιχεία επικοινωνίας

ΛΙΝΑ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
Εργαστήριο Δενδροκομίας,
Αγρόκτημα ΑΠΘ, Θέρμη 57001-Θεσσαλονίκη
κιν : 6986178169
fax : 2310998645